Zarząd PSC

Arkadiusz Tomiak

Przewodniczący PSC

Ukończył PWSFiTV w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w 1995 roku. Jest autorem zdjęć do krótkich metraży, filmów dokumentalnych, teatrów telewizji, seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Współpracował m.in. z Janem Jakubem Kolskim („Daleko od okna”, 2000), Michałem Rosą („Cisza”, 2001), Ryszardem Brylskim („Żurek”, 2003), Konradem Niewolskim („Symetria”, 2003 i „Palimpsest”, 2006), Januszem Kamińskim („Hania”, 2007), Feliksem Falkiem („Enen”, 2009), Juliuszem Machulskim („Kołysanka”, 2010), Adrianem Pankiem („Daas”, 2011), Marcinem Krzyształowiczem („Obława”, 2012), Bodo Koxem („Dziewczyna z szafy”, 2012) czy Waldemarem Krzystkiem („Fotograf”, 2014). Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody PSC 2013 za zdjęcia do „Obławy”. Ponadto był nagradzany Polską Nagrodą Filmową „Orzeł”, a także na Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych.

Łukasz Kośmicki

Wiceprzewodniczący PSC

Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi (1993). Jako autor zdjęć debiutował w 1996 roku filmem „Gry uliczne” w reżyserii Krzysztofa Krauzego. W tym samym roku współpracował z Filipem Bajonem przy filmie „Poznań 56”. Za oba obrazy otrzymał nagrodę za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tworzył warstwę wizualną filmów „Gniew” (1997), „Billboard” (1998), „Sezon na leszcza” (2000) i „Haker” (2002). Jest cenionym reżyserem i operatorem filmów reklamowych, a także scenarzystą. Za napisany wspólnie z Wojciechem Smarzowskim scenariusz „Domu złego” otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”.

Członkowie zarządu PSC


Adam Bajerski

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1992). Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Współzałożyciel firmy producenckiej Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników oraz właściciel firmy Adam Production. Jest autorem zdjęć do filmów Andrzeja Jakimowskiego – „Zmruż oczy” (2003), „Sztuczki” (2007) i „Imagine”(2012) – za które był wielokrotnie nagradzany, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy na Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Był nominowany do Nagrody PSC 2014 za zdjęcia do „Imagine”. Współpracował m.in. z Krzysztofem Zanussim („Serce na dłoni”, 2008) i Januszem Majewskim („Mała matura 1947″, 2010; „Excentrycy”, 2015).

Paweł Dyllus

Ukończył Realizację Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem zdjęć do kilkunastu fabuł krótko- i pełnometrażowych oraz dokumentów. Laureat prestiżowych nagród, m.in. „Złotej Kijanki” i Wyróżnienia Specjalnego Panavision na Festiwalu Camerimage za zdjęcia do „Sezonu na kaczki” Julii Ruszkiewicz. Film „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy przyniósł mu nominację do Nagrody PSC 2014. Wśród jego ostatnich projektów znajdują się m.in. filmy fabularne – ormiański „Bari Luys” oraz indyjski „Mirziya” – a także fabularyzowany dokument w reżyserii Bogdana Dziworskiego pt. „Plus minus, czyli podróże muchy na wschód”.

Wojciech Staroń

Ukończył Wydział Operatorski PWSFiTV w Łodzi w 1996 roku. Jest autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych i dokumentalnych, a także reżyserem filmów dokumentalnych. Jego dokument „Syberyjska lekcja” (1998) otrzymał „Srebrnego Lajkonika” na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jako autor zdjęć debiutował „Placem Zbawiciela” (2005) nagrodzonym za zdjęcia na Festiwalu Camerimage. W 2011 roku otrzymał „Srebrnego Niedźwiedzia” na Festiwalu Filmowym w Berlinie za zdjęcia do argentyńskiego filmu „Nagroda”. Wyreżyserowana przez niego dokumentalna „Argentyńska lekcja” była nagradzana na Camerimage, Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także we Florencji, Guangzhou, Lipsku, Mińsku, Batumi, Chicago, Kijowie, Montrealu, Padwie, Skopje i Wiedniu. Wspólnie z Krzysztofem Ptakiem PSC odpowiadał za stronę wizualną „Papuszy” (2013, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), za którą otrzymali „Bronze Camera 300” na Festiwalu Operatorów Filmowych „Manaki Brothers” w Bitoli, Polską Nagrodę Filmową „Orzeł”, a także nominację do Nagrody PSC 2014.

Zarząd

Strony www

Brak stron www

W Akademii

Brak artykułów w Akademii