Skip to content

Zarząd PSC

Piotr Śliskowski

Przewodniczący PSC

Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi w 1990 roku. Jest autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, seriali i filmów fabularnych. Współpracował m.in. z Ryszardem Bugajskim („Generał Nil”, 2009), Feliksem Falkiem („Joanna”, 2010), Janem Hryniakiem („Trick”, 2010), Waldemarem Krzystkiem („80 milionów”, 2011), Piotrem Trzaskalskim („Mistrz”, 2005; „Mój rower”, 2012), Davidem Blairem („Hurricane”, 2018) czy Michałem Rosą („Piłsudski”, 2019). Na Festiwalu Camerimage otrzymał wyróżnienie w Konkursie Filmów Polskich za film „Mistrz” (2005), a także był nominowany do „Złotej Żaby” w Konkursie Głównym za film „Mój rower” (2012).

Karina Kleszczewska

Wiceprzewodnicząca PSC

Ukończyła Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi w 1996 roku. Wtedy zaczęła kręcić filmy krótkometrażowe, dokumenty, formy telewizyjne, teatr telewizji, teledyski, reklamy, a także projektować oświetlenie zarówno dla telewizji, jak i sceny. Jej debiutem fabularnym był Słoweński film „Blind Spot”, który zdobył liczne nagrody wygrana (Cottus, Thessaloniki czy Festiwal Filmowy w Sofii) . Współtworzyła wraz z reżyserem Łukaszem Barczykiem „Błyskawica” niezależne studio filmów fabularnych. Dla Błysakwicy była współproducentką dwóch filmów fabularnych, do których była także autorką zdjęć. Tak powstały „Ummoved Mover” i „Gli Italiani”. W swoim dorobku ma zarówno niskobudżetowe filmy i seriale, filmy niezależne, jak i wysokobudżetowe produkcje jak „Hiszpanka”.

Członkowie zarządu PSC

Bartosz Piotrowski

Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych („Moja nowa droga”, „Big Love”, „Spitsbergen”), seriali telewizyjnych, teledysków i reklam.

Artur Żurawski

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2000). W swoim dorobku ma filmy fabularne, dokumentalne, seriale i reklamy. Współtworzył arthousowe filmy (koreański “Where would you like to go” 2023 reż. Kim Hee-Jung), jak i komercyjne superprodukcje (hinduski “Sultan” 2016 reż. Ali Abbas Zafar). Nagrodzony za zdjęcia do filmów: Zbliżenie, Berlin Sci-fi Filmfest; W Drodze, International Documentary Film Festival Cronograf. Nominowany za najlepsze zdjęcia za film Mardaani – Film Fare Awards. Prowadzi warsztaty  operatorskie między innymi w ramach Asian Film Academy w Busan. 

Andrzej Wojciechowski

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (1996). Autor zdjęć do filmów fabularnych , spektakli telewizji i dokumentów. Współpracował m. in. z Grzegorzem Królikiewiczem, Piotrem Kielarem, Katarzyną Klimkiewicz, Marcinem Latałło, Katarzyną Trzaską, a także wielokrotnie z Marcinem Bortkiewiczem i Kingą Dębską. 

Nominowany EnergaCAMERIMAGE do złotej żaby w Konkursie Filmów Polskich za zdjęcia do: Noc Walpurgi (2015).