Skip to content

Bank Zachodni WBK mecenasem PSC

Z radością informujemy, że Bank Zachodni WBK został mecenasem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych

Udostępnij

Z radością informujemy, że Bank Zachodni WBK został mecenasem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

znak_BZWBK_SANTANDER

Jednym z pierwszych wydarzeń, w które w ramach mecenatu zaangażuje się Bank Zachodni WBK, będzie gala wręczenia nagród PSC, która odbędzie się 27 lutego 2016 roku. Podczas uroczystości Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych już po raz czwarty uhonoruje nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego. W poprzednich latach Nagrodę PSC otrzymali: Arkadiusz Tomiak za „Obławę”, Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski za „Idę”, a także Piotr Sobociński Jr za „Bogów”. Oprócz nagrody głównej wręczone zostaną również nagrody specjalne dla artystów szczególnie zasłużonych dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii. W tym roku trafią one w ręcę Allana Starskiego, wybitnego polskiego scenografa, laureata Oscara za „Listę Schindlera“, a także Bogdana Dziworskiego – wybitnego operatora, reżysera i fotografa.

Bank Zachodni WBK obejmie także mecenatem działania związane z celami statutowymi PSC, to jest działalność związaną z promocją polskiej sztuki filmowej w ogóle, a polskiej sztuki obrazu filmowego w szczególności, a także działalność edukacyjną.

Strona internetowa mecenasa PSC – Banku Zachodniego WBK:
www.bzwbk.pl

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w