Skip to content

Dominika Podczaska

Udostępnij

Jest stypendystką wydziału operatorskiego w konserwatorium American Film Institute (2023-2025) w Los Angeles. Ukończyła także Global Cinematography Institute w Los Angeles, roczny program SCRIPT w Szkole Filmowej Wajdy w Warszawie oraz Atelier Scenariuszowe. Ponadto jest absolwentką dziennikarstwa (licencjat) i amerykanistyki UW (magisterium) oraz ukończyła podyplomowe Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim.
Zaczęła od teledysków i filmów dokumentalnych m. in.: “Magnes” w reż. Albert Zawada i Dominika Podczaska, Zanucę wam życie w reż. Marii Dreher i Dominiki Podczaskiej. Jest także autorką zdjęć reklamowych. Ponadto zrealizowała zdjęcia do filmów krótkometrażowych, m.in.: “For I’m Dead” w reż. Patrici Delso Lucas, “U pisci a mari” w reż. Eleny Rebeca Carini. W 2022 roku zadebiutowała jako autorka zdjęć w filmie fabularnym „Algorytmika” podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureatka wielu nagród indywidualnych za zdjęcia, m. in.: do filmu “For I’m Dead” na festiwalach: Berlin Indie Film Festival, Brussels Capital Film Festival, Chicago Indie Film Awards, London Independent Film Awards, New York Movie Awards, Toronto Indie Shorts.
 

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11157256

https://www.imdb.com/name/nm10852741/?ref_=fn_al_nm_1

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w