Skip to content

FILM w reżyserii Pietro Castellitto “Enea” ze zdjęciami autorstwa Radosława Ładczuka NOMINOWANY NA FESTIWALU  W WENECJI.

Udostępnij

Pod koniec lipca ogłoszono program 80-tego festiwalu w Wenecji. Miło nam poinformować, że pośród 23 tytułów do konkursu głównego zakwalifikował się film “Enea” w reżyserii Pietro Castellitto ze zdjęciami autorstwa Radosława Ładczuka.

W konkursie znajdują się również filmy: „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, gdzie autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk oraz film „Kobieta z…” reżyseria: Małgorzata Szumowska i Michał Englert – który jest również autorem zdjęć.

Fotografia z archiwum Festiwalu.

Film opowiada historię  Eneasza, podążającego za mitologią, którą niesie jego imię. Czyni to, aby poczuć się żywym w umierającym i zepsutym wieku. Czyni to w towarzystwie Valentino, nowo ochrzczonego lotnika. Wspólnie z handlem narkotykami i imprezami, dwaj chłopcy dzielą się swoją młodością. 

Kilka słów od reżysera filmu:

“Enea” to film gangsterski bez elementów gangsterskich. Opowieść gatunkowa bez gatunku. Kryminalny element płynie cicho na ukrytym torze i nagle wkracza w szpary codziennych relacji, przytłaczając nieświadomych bohaterów. Pomysłem było stworzenie narracji, w której punkt widzenia widza odpowiada perspektywie tych, którzy znoszą handel narkotykami: w jednym momencie nagle możesz wygrać, a potem nagle możesz umrzeć, i nikt nigdy nie będzie wiedział dlaczego. Bohaterowie są poruszeni tajemnicą młodości. Robią to, co robią, ani dla pieniędzy, ani dla władzy. Ale być może dla witalności, aby wystawić swoje serca na próbę, aby dowiedzieć się, do jakiego stopnia mogą poczuć się żywi dzisiaj, na początku tego nowego tysiąclecia nasączonego wojnami, które są tylko opowiadane, i atakami, które są tylko widziane.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.