Skip to content

“Ida” zdobywa ASC Spotlight Award!

Łukasz Żal PSC oraz Ryszard Lenczewski PSC otrzymali ASC Spotlight Award za zdjęcia do filmu Pawła Pawlikowskiego pt. “Ida”. ASC Spotlight Award to nowa nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, która ma na celu promocję filmów o wysokich walorach estetycznych, które nie miały szerokiej dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych.

Nagroda została wręczona 1 lutego 2014 roku w Los Angeles podczas 28. edycji rozdania nagród ASC. Emmanuel Lubezki ASC, AMC otrzymał Nagrodę Główną za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego za swoją pracę przy “Grawitacji”. To jego trzecia wygrana po “Drzewie życia” (2012) oraz “Ludzkich dzieciach” (2007). Wśród konkurentów Lubezkiego byli: Sean Bobbit BSC (“Zniewolony”), Barry Ackroyd BSC (“Kapitan Phillips”), Philippe Le Sourd (“Wielki mistrz”), Bruno Delbonnel ASC, AFC (“Co jest grane, Davis?”), Phedon Papamichael ASC (“Nebraska”) oraz Roger Deakins ASC, BSC (“Labirynt”).

Serdecznie gratulujemy!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.