Skip to content

Łukasz Żal – Z Nominacją BAFTA 2024 za zdjęcia do filmu „Strefa Interesów”

Udostępnij

Nominacje do nagrody BAFTA 2024

 

Miło nam poinformować, że Łukasz Żal – członek PSC – otrzymał nominację do nagrody BAFTA za zdjęcia do filmu „Strefa Interesów” (reż. Jonathan Glazer). 

To jego trzecia nominacja BAFTA, poprzednio nominowany był w 2015 roku za zdjęcia do „Ida” (2013) oraz w 2019 roku za zdjęcia do „Zimna wojna” (2018), za które również był nominowany dwukrotnie do OSCARA. 

Dwukrotny laureat nagrody PSC w 2014 roku, wraz z Ryszerdem Lenczewskim za zdjęcia do „Ida” oraz w 2019 roku za zdjęcia do „Zimna wojna”. 

Za zdjęcia do filmu „Ida” otrzymał również m. in. złotą żabę ENERGACAMERIMAGE, Złote Lwy, nagrodę Specjalną Spotlight przyznaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych (ASC), Srebrną Kamerę na MANAKI BROTHERS, Nagroda im. Carlo Di Palmy dla europejskiego operatora roku, Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z San Francisco (SFBAFCC).

Za zdjęcia do filmu „Zimna wojna” otrzymał również m. in. ORŁY, srebrną żabę ENERGACAMERIMAGE, ASC – Najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego, Brązową Kamerę na MANAKI BROTHERS, Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Florydy (FFCC) nagroda za najlepsze zdjęcia.

O tegoroczną nagrodę BAFTA będzie konkurował z Rodrigo Prieto „Czas krwawego księżyca”, Matthew Libatique „Maestro”, Hoyte van Hoytema („Openhimer”) i Robbie Ryan „Biedne istoty”. 

Laureaci nagród zostaną ogłoszeni w następną niedzielę 18 lutego.

 

Film „Strefa interesów” opowiada o komendancie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żonie Hedwidze. Małżeństwo próbuje ułożyć swoje życie rodzinne w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

 

Nominacje BAFTA w kategorii zdjęć filmowych – https://www.bafta.org/film/awards/2024-nominations-winners#cinematography

Fot. Piotr Jaxa

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w