Skip to content

Marek Traskowski z nagrodą BEST CINEMATOGRAPHY 1ST MALTA FILM AWARDS

Udostępnij

Marek Traskowski członek PSC, w latach 2010 – 2015 zasiadał w zarządzie Stowarzyszenia. Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali telewizyjny. Operator, reżyser i scenarzysta reklam oraz teledysków. W latach 1993-1996 tworzył filmy dokumentalne dla Polskiej kroniki filmowej. Absolwent kierunku Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Współpracował z reżyserami m. in.: z Winston Azzopardi (“The Boat”; “Head”), z Maciej Pieprzyca (“Splinters”; “Coogan’s Show”; “Get down”; “Feast of St Barbara”; “The Hairdresser”; “Inferno” oraz “Kryminalni”), z Maciej Migas (“Paths of freedom”; “Officer Alex”; „1920. War and love”) oraz Maciej Migas i Kordian Piwowarski przy serii „Londoners”.


29.01.2022 otrzymał nagrodę za NAJLEPSZE ZDJĘCIA do filmu THE BOAT
w reżyserii Winstona Azzopardiego podczas pierwszej edycji Malta Film Awards. Twórcy THE BOAT podczas gali otrzymali również nagrodę za najlepszy film.

Film z wręczenia nagrody:

https://www.facebook.com/MaltaFilmAwards/posts/309869387863764


Po raz pierwszy Malta postanowiła nagrodzić swoich filmowców i maltańskie filmy stąd obecność w konkursie obrazów z kilku ostatnich lat. Było to ciekawe wydarzenie które, trwało ponad tydzień . Obfitowało w wiele warsztatów, projekcji i spotkań z twórcami z całego świata. Wieńczyła je fantastycznie zorganizowana gala Malta Film Award podczas, której wyróżniono moje zdjęcia do filmu „The Boat”. Film ten został też wybrany jako najlepszy w tej edycji festiwalu ~ Marek Traskowski

Making Of sceny sztormu dostępny do obejrzenia:

https://vimeo.com/320150079

http://www.traskowski.com/video.html

Marek Traskowski z żoną Mają
FOT. Keefa Chan DoP


THE BOAT jest to maltański thriller, na ekranie zobaczymy jednego bohatera zagranego przez Joe Azzopardiego, który wciela się w rolę żeglarza. W całym filmie usłyszeć można zaledwie kilka kwestii wypowiedzianych przez głównego bohatera. Akcja filmu rozgrywa się na maltańskich wodach, w towarzystwie dwóch łodzi.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w