Skip to content

Monika Lenczewska na liście Variety

Monika Lenczewska PSC znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety "10 Cinematographers to Watch".

Udostępnij

Monika Lenczewska PSC znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety “10 Cinematographers to Watch”. Jest to coroczne zestawienie najbardziej interesujących autorów zdjęć filmowych z całego świata. W poprzednich latach Variety wyróżniało m.in. Jolę Dylewską, Adama Sikorę, Łukasza Żala i Ryszarda Lenczewskiego.

Monika Lenczewska jest autorką zdjęć do takich filmów, jak “Difret”, “Imperial Dreams” czy “Obce niebo”. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także American Film Institute w Los Angeles.

Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia, a także zachęcamy do przeczytania jego uzasadnienia na stronie Variety (tutaj), a także artykułu o twórczości Moniki Lenczewskiej, który ukazał się na portalu internetowym culture.pl (tutaj).

 

PSC

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.