Skip to content

Odeszła Barbara Sass-Zdort

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Sass-Zdort - reżyserki i scenarzystki, a prywatnie żony Wiesława Zdorta, autora zdjęć. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Mężowi i Rodzinie.

Udostępnij

2 kwietnia w Warszawie zmarła Barbara Sass-Zdort, reżyserka i scenarzystka filmowa, prywatnie żona Wiesława Zdorta, autora zdjęć. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Mężowi i Rodzinie.

Barbara Sass-Zdort ukończyła Wydział Reżyserii PWSF w Łodzi w 1958 roku. Współpracowała z Andrzejem Wajdą, Wojciechem Jerzym Hasem i Jerzym Skolimowskim. Jako samodzielna reżyserka zadebiutowała w 1972 roku filmem telewizyjnym “Ostatni liść”. Jej pierwszym filmem kinowym była produkcja “Bez miłości” (1980), za którą otrzymała nagrodę za najlepszy debiut reżyserki na festiwalu w Gdańsku. Do jej najważniejszych filmów zalicza się “Krzyk”, “Dziewczęta z Nowolipek”, “Pokuszenie” czy też “Jak narkotyk”. Ostatni projekt zrealizowała w 2011 roku – “W imieniu diabła”.

WZ5Barbara Sass-Zdort z Wiesławem Zdortem na planie filmu “Jak narkotyk”

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.