Skip to content

Plenery Film Spring Open 2019

Udostępnij

Fundacja Film Spring Open założona przez Sławomira Idziaka wybitnego operatora i członka naszego stowarzyszenia, zaprasza na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

Plenery Film Spring Open oferują możliwość pracy nad własnymi projektami pod opieką wybitnych profesjonalistów w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników i filmoznawców.

Uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują swoje projekty audiowizualne, w ramach grup twórczych. Tematyka jest kompleksowa i obejmuje wszystkie elementy składające się na  twórczość audiowizualną: scenariusze, animację, nowy model produkcji filmowej – w tym wirtualne studio filmowe, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż CGI, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową, film dziecięcy i familijny, a także Close Up – zbliżenie w filmie.

Już teraz możemy zapowiedzieć, że tegorocznymi nowościami na Plenerach będzie: Grupa filmu dziecięcego i familijnego (dzięki wsparciu Fundacji PZU) – kierunku, który staje się ważnym elementem kształtowania wrażliwości społeczeństwa – prowadzi ją reżyserka Dorota Kędzierzawska, Grupa efektów specjalnych i charakteryzacji SFX prowadzona przez Wandę i Marcina Kędzierzawskich, a także grupa Nikon Close Up – zbliżenie w filmie. Gośćmi będzie polska szkoła horroru Blobber Team, która łączy narrację fabularną ze światem gier. Nie zabraknie także najlepszego sprzętu i Cinebusa, w którym budujemy wirtualne studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:

https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

Rejestracja zakończy się na początku października.

fot. Filip Błażejowski (mat. Fundacja Film Spring Open)

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w