Skip to content

Sierpień pod znakiem polskich filmów

Udostępnij

Tysiące klasycznych polskich filmów, w tym słynne dzieła uznanych polskich reżyserów, są udostępniane online za darmo.

Inicjatywa 35mm.online pomiędzy Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) – ma na celu zabezpieczenie polskiego dziedzictwa filmowego dla przyszłych pokoleń poprzez cyfrową rekonstrukcję i digitalizację.

Udostępnione zbiory to około 4000 filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz filmów pełnometrażowych.

Co znajdziemy w katalogu platformy? Obok takich klasyków, jak „Człowiek z marmuru” i „Człowiek z żelaza” Wajdy czy trylogii „Trzy kolory” Kieślowskiego, dostępny jest również kultowy międzypokoleniowy serial dla dzieci „Reksio”, “Porwanie Baltazara Gąbki”, “Bolek i Lolek” oraz “Pampalini”.

Filmy będą również dostępne do oglądania za pośrednictwem aplikacji na telefon na Androida i iOS oraz aplikacji na Androida na telewizory Smart TV.

Dostęp do wszystkich filmów został bezpłatnie odblokowany do końca sierpnia – aby go uzyskać, wystarczy jedynie się zalogować.

Link do rejestracji: https://35mm.online/register?pk=1

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w