Skip to content

Variety wyróżnia Lenczewskiego i Żala

Ryszard Lenczewski oraz Łukasz Żal znaleźli się na liście prestiżowego magazynu Variety "10 Cinematographers to Watch".

Udostępnij

Ryszard Lenczewski oraz Łukasz Żal znaleźli się na liście prestiżowego magazynu Variety “10 Cinematographers to Watch”. To kolejne wyróżnienie za ich pracę przy filmie “Ida”. Wcześniej otrzymali m.in. “Złote Lwy” na festiwalu w Gdyni, Złotą Żabę podczas Camerimage 2013, a także nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych – ASC Spotlight Award.

“10 Cinematographers to Watch” to coroczne zestawienie najbardziej interesujących autorów zdjęć z całego świata. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla członków PSC. Rok temu na liście znalazł się Adam Sikora, zaś dwa lata temu Jolanta Dylewska.

“Ida” ze zdjęciami Lenczewskiego i Żala znalazła się również w finałowej piątce konkursu na Nagrodę PSC za najlepsze zdjęcia w pełnometrażowym filmie fabularnym w 2013 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 marca 2014 roku.

Zapraszamy do lektury artykułu Davida Heuringa na stronie variety.com:
Ryszard Lenczewski and Lukasz Zal – ‘Ida’ Duo Turned Heads With Atypical Framing

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w