Skip to content

Variety wyróżnia Lenczewskiego i Żala

Ryszard Lenczewski oraz Łukasz Żal znaleźli się na liście prestiżowego magazynu Variety "10 Cinematographers to Watch".

Udostępnij

Ryszard Lenczewski oraz Łukasz Żal znaleźli się na liście prestiżowego magazynu Variety “10 Cinematographers to Watch”. To kolejne wyróżnienie za ich pracę przy filmie “Ida”. Wcześniej otrzymali m.in. “Złote Lwy” na festiwalu w Gdyni, Złotą Żabę podczas Camerimage 2013, a także nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych – ASC Spotlight Award.

“10 Cinematographers to Watch” to coroczne zestawienie najbardziej interesujących autorów zdjęć z całego świata. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla członków PSC. Rok temu na liście znalazł się Adam Sikora, zaś dwa lata temu Jolanta Dylewska.

“Ida” ze zdjęciami Lenczewskiego i Żala znalazła się również w finałowej piątce konkursu na Nagrodę PSC za najlepsze zdjęcia w pełnometrażowym filmie fabularnym w 2013 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 marca 2014 roku.

Zapraszamy do lektury artykułu Davida Heuringa na stronie variety.com:
Ryszard Lenczewski and Lukasz Zal – ‘Ida’ Duo Turned Heads With Atypical Framing

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Nagrody dla Kolorystów – FilmLight Color 2023

FilmLight ogłosił nominacje do nagród FilmLight Colour Awards 2023. W trzeciej edycji, konkurs przyciągnął ponad 400 zgłoszeń z 45 krajów, a niezależne jury złożone z

Aktualności

Festiwal Energa CAMERIMAGE rusza już jutro!

  W dniach 11-18.11.2023 odbędzie się 31 edycja festiwalu Energa CAMERIMAGE.   Nominowani w Konkursie Filmów Polskich: Figurant (Strawman), reż. Robert Gliński, zdjęcia Adam Bajerski