Skip to content

“Z Tobą” – wernisaż wystawy Bartka Piotrowskiego PSC

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Z Tobą” Bartka Piotrowskiego PSC, który odbędzie się 10 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 w Galerii PROM Kultury na Saskiej Kępie.

OPIS
Czy spontaniczne spotkanie dwóch osób, to okazja do odkrywania siebie czy ukrywania się? Odpowiedź znajdziecie na wystawie portretów “Z Tobą”.

“Z Tobą” to cykl portretów, które Bartosz Piotrowski tworzył w gorących miesiącach 2018 roku. Zapraszał artystów na spacer. Nad Wisłą – jak mówi – robił im „tylko zdjęcia”, bez zadania aktorskiego, bez reżyserowania. Dzięki temu otrzymał obrazy głęboko intymne. Bohaterowie są tu sobą i tylko sobą w czystej relacji z fotografującym. Na pierwszy plan wychodzi bezpośredni kontakt – największa wartość spotkania jednego człowieka z drugim.

OD AUTORA
„Za każdym razem czułem ciekawość tego, co wyniknie ze spotkania, jaką historię usłyszę. Nad rzeką, na chwilę, każdy był, kim chciał i jak chciał. Założenia były proste: aparat, Saska Kępa, Wisła, bycie z ludźmi którzy mnie ciekawią, których lubię, za którymi tęsknię i osoby, które chcę poznać. Za każdym razem byłem zaskoczony. Dziękuję za ten czas, bo miałem możliwość pobyć z nimi naprawdę – nie wirtualnie. Fotografia nadrzeczna (śmiech) dała mi możliwość spotykania się w inny sposób i otworzenia się na ludzi. Ciekawiło mnie jacy są – aktorzy, artyści – kiedy nic nie muszą. Robert mnie zachwycił – przyszedł i powiedział że jest zmęczony, położył się i tak leżał w spokoju, a za nim pędziło miasto. Monika przyniosła dwa miecze swojego syna i zobaczyłem, jaką ma wielką energię, jak walczy. Kiedy zjawił się mój przyjaciel Dominik, dotarło do mnie, że dawno nie spędzaliśmy czasu wspólnie. A to, co się wydarzyło przed obiektywem, było dla mnie uwalniające. Sebastian oszalał, gdy rozpętała się burza. Inna Monika postanowiła wtopić się w ścianę, a Sylwię przytuliła ośmiornica. Staszek usiadł na swojej ławce i witał się z ludźmi. Spotykaliśmy się naprawdę – w rzeczywistości i zupełnie bez pośpiechu, przy okazji zrobiliśmy zdjęcia”.

BIO
Bartosz Piotrowski jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Działa w Stowarzyszeniu Autorów Zdjęć Filmowych PSC. Tworzy zdjęcia do filmów fabularnych („Moja nowa droga”, „Big Love”, „Spitsbergen”), teledysków i reklam.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w