Skip to content

Bartłomiej Sienkiewicz

Udostępnij

W 2004 r., po ukończeniu Akademii Filmu i Telewizji zaczął pracę jako asystent kamery przy filmach i serialach fabularnych, gdzie miał możliwość współpracować m.in. z Piotrem Śliskowskim, Jeremim Prokopowiczem, Romanem Suszyńskim, Waldemarem Bala oraz Witoldem Adamkiem.

W 2008 r. wyjechał do Londynu, gdzie zaczął pracę jako operator filmowy, początkowo przy klipach muzycznych, krótkich formach filmowych oraz dokumentach, a następnie reklamach, filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Profil filmowy Bartłomieja był przedstawiony w artykule magazynu British Cinematographer w 2019 roku. Pełnometrażowe filmy fabularne ze zdjęciami autorstwa Bartłomieja były wyświetlane w kinach, na platformach streamingowych t.j. Netflix, Amazon Prime Video i Apple TV, a także na prestiżowych festiwalach filmowych. Wśród jego filmografii znajdują się m.in.: „Dark Encounter” (reż. Carl Strathie), „The Bromley Boys” (reż. Steve Kelly), „Solis” (reż. Carl Strathie).

Został nagrodzony na British Horror Film Festival (2014) za zdjęcia do krótkiego metrażu „The Herd” (reż. Melanie Light) , a jego ostatni krótkometrażowy film „Muse” (reż. Azhur Saleem) był nominowany do Top 10 Films na BSC Short Cinematography Awards (2020). W 2022 roku został członkiem Brytyjskiej Akademii Filmowej, BAFTA.

www.bartsienkiewicz.com

https://www.imdb.com/name/nm3058282/

www.instagram.com/bartsienkiewicz

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w