Skip to content

Bartosz Bieniek

Udostępnij

Autor zdjęć filmowych z bogatym doświadczeniem w dziedzinie: teledysków, reklamy, filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (licencjat, 2006) oraz Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2014 rok). W 2012 roku został nagrodzony na Camerimage International Film Festiwal  Nagrodą Specjalną Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za zdjęcia do filmu krótkometrażowego „Święto Zmarłych” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. W 2014 roku zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia na Studenckim Festiwalu Filmowym Watersprite w Cambridge. W 2015 roku nagrodzony Złotą Kijanką Laslo Kovaca na Camerimage International Film Festiwal za film „Ameryka” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej.   Rok 2019 przyniósł mu nominację do Złotej Żaby za film dokumentalny „Jutro czeka nas długi dzień” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego. Debiutował w Izraelu filmem „Scaffolding” w reżyserii Matan Yaira. Film otrzymał specjalne wyróżnienie za zdjęcia oraz nagrodę za najlepszego głównego aktora i najlepszy film na Jerusalem International Film Festival w 2017 roku.

 
 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w