Skip to content

Maciej Sobieraj

Udostępnij

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych i seriali: Doskonały rewanż (reż. Castille Landon), Ostatnie Lato (reż. Ozan Açiktan), Rojst Millenium (reż. Jan Holoubek). Za zdjęcia do krótkometrażowego filmu Koma, otrzymał Złotą Kijankę na festiwalu Camerimage oraz nominację do Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Podczas 26-stego Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Manaki Brothers, Maciej otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia w filmie krótkometrażowym – Marlis (reż. Ozan Aciktan). Inne krótkometrażowe filmy operatora prezentowane były na festiwalach m.in. w Nowym Jorku, Cannes, Tel Avivie, Bilbao, Santiago de Compostella, Kolonii, Leuven, Wiedniu, Pradze, Berlinie, Ankarze i Stambule. Maciej jest także autorem zdjęć do ponad 300 reklam m. in. dla takich marek jak: BMW, Volkswagen, Lexus, Ford, Coca Cola, Pepsi, Ikea, Samsung, McDonalds, Huawei, Vodafone.

www.macieksobieraj.com

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1150626

https://www.imdb.com/name/nm10212074/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_0_nm_4_q_maciej%2520sobieraj

Fot. @sadicine

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.