Skip to content

Wspomnienie Krzysztofa Ptaka

Udostępnij

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych, Magazyn FilmPRO i Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na szczególne spotkanie poświęcone pamięci Krzysztofa Ptaka – wybitnego autora zdjęć do m.in. “Ediego”, “Domu złego”, “Papuszy” czy “Mojego Nikifora”. 

Rozmowa o jego unikalnym artystycznym wkładzie w sztukę operatorską będzie ilustrowana fragmentami filmów i zdjęciami. Spotkanie odbędzie się podczas Festiwalu Camerimage, na którym Krzysztof Ptak otrzymał w poprzednich latach Srebrną Żabę za zdjęcia do “Domu złego” i Złotą Żabę za film “Edi”.

Goście: Małgorzata Ptak, Aneta Ptak-Rufino, Grzegorz Królikiewicz, Bogdan Dziworski PSC, Arek Tomiak PSC, Joanna Kos-Krauze, Maciej Dejczer, Piotr Trzaskalski, Zbigniew Wichłacz PSC, Piotr Śliskowski PSC, Jacek Januszyk PSC, Michał Sobociński, Stanisław Śliskowski PSC, Wit Dąbal PSC

Środa (16.11), g. 17.30, Opera Nova, Sala seminaryjna (I p.), Bydgoszcz

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.