Skip to content

“Na srebrnym globie” i spotkanie z A.J. Jaroszewiczem

Kreowanie nowych światów – projekcja filmu „Na srebrnym globie” i spotkanie z Andrzejem J. Jaroszewiczem

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych i Magazyn FilmPRO zapraszają na spotkanie z cenionym autorem zdjęć filmowych Andrzejem J. Jaroszewiczem, w trakcie którego opowie o swojej współpracy z Andrzejem Żuławskim, a także przybliży widzom, jak z perspektywy operatora filmowego wyglądało tworzenie świata wizualnych metafor, obecnego w wielu filmach Żuławskiego. 

Ta szczególna relacja twórcza zaczęła się na planie filmu „Diabeł”, przy którym Andrzej J. Jaroszewicz  był operatorem kamery. Jako autor zdjęć pracował z Żuławskim przy filmach „Najważniejsze to kochać”, „Na srebrnym globie”, „Borys Godunow”, „Błękitna nuta” i „Szamanka”. Współpraca ta przyniosła obu twórcom Złotą Żabę dla duetu reżysersko-operatorskiego.

Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu niezwykłego, nie tylko w filmografii Andrzeja Żuławskiego i Andrzeja J. Jaroszewicza, ale także w całej polskiej kinematografii. „Na srebrnym globie” zostanie zaprezentowane widzom w wersji zrekonstruowanej cyfrowo. „Dzięki nowoczesnej technologii korekcji barwnej udało nam się wydobyć takie walory obrazu, które były częścią naszej wizji, a których nie mogliśmy zrealizować 40 lat temu” podkreśla Andrzej J. Jaroszewicz.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną unikatowe materiały zdjęciowe z planu filmu.

Poniedziałek (14.11), g. 19.30, MCK Orzeł, Bydgoszcz

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.