Skip to content

Event Nowych Technologii Zdjęć Filmowych – warsztaty z kamerą ARRI ALEXA 35

Udostępnij

Rusza rejestracja na bezpłatne warsztaty z kamerą ARRI ALEXA 35.

Warsztaty operatorskie odbędą się: 
Data: 03.09.2022 
Adres: Yellowóz ul. Gromowładna 7 Warszawa 
Godzina: 12:00 – 16:00

Prowadzący: 
Marek Traskowski PSC – Autor Zdjęć
Kacper Czubak PSC – Autor Zdjęć
Tomasz Karnowski – Steadicam

Goście specjalni: 
ARRI ALEXA 35 – FASTMEDIA
ARRI TRINITY ONE 
– Tomasz Karnowski (Steadicam.pl)

W programie m.in.: 
– Sprawdzimy nowy przetwornik w formacie Super 35 o rozdzielczości 4,6 k i jego 17-stopniowy zakres dynamiczny. Przechodząc od zupełnej ciemności do pełnego słońca.
– Sprawdzimy wprowadzone po raz pierwszy Tekstury, które pozwalają na osiągnięcie niespotykanej dotąd możliwości kreatywnej kontroli obrazu poprzez definiowanie charakteru i wielkości ziarna oraz kontrastu w różnych obszarach obrazu. Podejmowane tu decyzje mają charakter zbliżony do wyboru określonego rodzaju taśmy filmowej w kamerze analogowej.
– Zbadamy nowe algorytmy debayeringu ADA-7 oraz logarytmicznego kodowania jasności LogC4, które zapewniają pełne wykorzystanie potencjału przetwornika i jego ogromnej dynamiki. Zdefiniowana została nowa przestrzeń kolorów ARRI Wide Gamut AWG4, dzięki której color grading jest szybszy i łatwiejszy, a odwzorowanie kolorów wierniejsze.

Alexa 35 – Kolejny krok do przodu w opowiadaniu historii ruchomymi obrazkami. Większa rozpiętość tonalna, rozdzielczość i czułość. Lepsze kolory. Jak zwykle w Arri precyzja wykonania i funkcjonalność obsługi. Pora na testy…

C.D.N.

~Marek Traskowski

Link do rejestracji: https://forms.gle/RPTGsGEoLVNnvqc17
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż rejestrując się na warsztaty wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Firmowych PSC, w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów z kamerą ARRI ALEXA 35 w ramach Eventu Nowych Technologii Zdjęć Filmowych. 

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Związek Zawodowy Filmowców, Yellowóz, JBD, ARRI, Godox, FASTMEDIA

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk