Skip to content

Event Nowych Technologii Zdjęć Filmowych – warsztaty z kamerą ARRI ALEXA 35

Udostępnij

Rusza rejestracja na bezpłatne warsztaty z kamerą ARRI ALEXA 35.

Warsztaty operatorskie odbędą się: 
Data: 03.09.2022 
Adres: Yellowóz ul. Gromowładna 7 Warszawa 
Godzina: 12:00 – 16:00

Prowadzący: 
Marek Traskowski PSC – Autor Zdjęć
Kacper Czubak PSC – Autor Zdjęć
Tomasz Karnowski – Steadicam

Goście specjalni: 
ARRI ALEXA 35 – FASTMEDIA
ARRI TRINITY ONE 
– Tomasz Karnowski (Steadicam.pl)

W programie m.in.: 
– Sprawdzimy nowy przetwornik w formacie Super 35 o rozdzielczości 4,6 k i jego 17-stopniowy zakres dynamiczny. Przechodząc od zupełnej ciemności do pełnego słońca.
– Sprawdzimy wprowadzone po raz pierwszy Tekstury, które pozwalają na osiągnięcie niespotykanej dotąd możliwości kreatywnej kontroli obrazu poprzez definiowanie charakteru i wielkości ziarna oraz kontrastu w różnych obszarach obrazu. Podejmowane tu decyzje mają charakter zbliżony do wyboru określonego rodzaju taśmy filmowej w kamerze analogowej.
– Zbadamy nowe algorytmy debayeringu ADA-7 oraz logarytmicznego kodowania jasności LogC4, które zapewniają pełne wykorzystanie potencjału przetwornika i jego ogromnej dynamiki. Zdefiniowana została nowa przestrzeń kolorów ARRI Wide Gamut AWG4, dzięki której color grading jest szybszy i łatwiejszy, a odwzorowanie kolorów wierniejsze.

Alexa 35 – Kolejny krok do przodu w opowiadaniu historii ruchomymi obrazkami. Większa rozpiętość tonalna, rozdzielczość i czułość. Lepsze kolory. Jak zwykle w Arri precyzja wykonania i funkcjonalność obsługi. Pora na testy…

C.D.N.

~Marek Traskowski

Link do rejestracji: https://forms.gle/RPTGsGEoLVNnvqc17
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż rejestrując się na warsztaty wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Firmowych PSC, w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów z kamerą ARRI ALEXA 35 w ramach Eventu Nowych Technologii Zdjęć Filmowych. 

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Związek Zawodowy Filmowców, Yellowóz, JBD, ARRI, Godox, FASTMEDIA

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best