Skip to content

“Ikona” nominowana do nagrody IMAGO

IMAGO, międzynarodowa federacja zrzeszająca krajowe stowarzyszenia autorów zdjęć filmowych, przyzna w tym roku po raz pierwszy swoje nagrody za zdjęcia. Zostaną one wręczone w trzech kategoriach: pełnometrażowy film fabularny, film dokumentalny oraz film telewizyjny lub odcinek serialu telewizyjnego. Każde stowarzyszenie członkowskie mogło zgłosić jednego kandydata w poszczególnych kategoriach. PSC zgłosiło Jestem mordercą ze zdjęciami Pawła Dyllusa (Nagroda PSC 2017) w kategorii pełnometrażowy film fabularny i Ikonę (Nagroda za zdjęcia pod patronatem PSC na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2016) w kategorii film dokumentalny.

Wczoraj IMAGO ogłosiło nazwiska nominowanych w poszczególnych kategoriach. Z radością informujemy, że w kategorii filmu dokumentalnego nominację otrzymał Łukasz Żal PSC za zdjęcia do Ikony  w reżyserii Wojciecha Kasperskiego. Serdecznie gratulujemy!

Ikona to pełnometrażowy, dokumentalny portret pacjentek prowincjonalnego szpitala psychiatrycznego na Syberii. Po raz pierwszy w historii jednego z największych ośrodków dla chorych psychicznie, ekipa filmowa mogła zobaczyć jak wygląda codzienne życie za wysokimi murami.

Niestety, nominacji do nagrody IMAGO za pełnometrażowy film fabularny nie otrzymał Paweł Dyllus PSC za pracę przy filmie “Jestem mordercą”. Konkurencja była jednak w tym roku wyjątkowo silna. Poniżej publikujemy pełną listę nominowanych do nagród IMAGO. Gala wręczenia odbędzie się 28 października 2017 roku w Helsinkach.

NOMINACJE DO NAGRÓD IMAGO

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY

La La Land – zdj. Linus Sandgren FSF (Szwecja)
Maudie – zdj. Guy Godfree CSC (Kanada)
Zwierzęta nocy – zdj. Seamus McGarvey BSC (Wielka Brytania)

FILM DOKUMENTALNY

Ikona – zdj. Łukasz Żal PSC (Polska)
Paolo Ventura. Vanishing Man – zdj. Erik van Empel NSC (Holandia)
Sara’jvo – zdj. Mustafa Mustafić ASBH, Almir Đikoli ASBH, Faris Dobrača ASBH (Bośnia i Hercegowina)

FILM TELEWIZYJNY LUB ODCINEK SERIALU TELEWIZYJNEGO

Gomorra – zdj. Paolo Carnera AIC (Włochy)
Gra o tron. Wichry zimy – zdj. Fabian Wagner BSC (Wielka Brytania)
Midnight Sun – Erik Sohlström FSF (Szwecja)

Więcej informacji o Nagrodzie IMAGO: https://www.imagoawards.org

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.