Skip to content

Instagram PSC

Udostępnij

Na początku września Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych uruchomiło swój profil na Instagramie. Na wzór American Society of Cinematographers konto PSC będzie prowadzone przez autorów zdjęć zrzeszonych w stowarzyszeniu. To wspaniała okazja do tego, żeby lepiej poznać ich twórczość, podejście do zawodu operatora, a także ich samych.

Do końca października konto PSC poprowadzi Monika Lenczewska. Monika zrealizowała zdjęcia do tak różnorodnych filmów, jak etiopski “Difret”, polskie “Obce niebo”, islandzki “W cieniu drzewa” czy amerykański “City of Lies”. W 2016 roku Variety umieścił ją na swojej prestiżowej liście “10 Cinematographers to Watch”.

Zdjęcie powyżej zostało zrobione w Maroku na planie reklamy Ubisoft, którą reżyserował Daniel Wolfe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne posty Moniki!

Konto PSC na Instagramie to @pscinematographer

 

 

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk