Skip to content

Jolanta Dylewska zaproszona do Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Udostępnij

Autorka zdjęć, scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych. Wykładowczyni i dziekanka Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Wykłada również w Filmakademie Baden-Wuerttemberg w Ludwigsburgu (Niemcy). Członkini Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), Azjatyckiej Akademii Filmowej (AFAA), Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) fDOP, polskiego kolektywu kobiet filmu. Jako pierwsza autorka zdjęć dołączyła do Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

Zaproszenie Akademii to dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Moją kandydaturę zgłosili Ula Ponticos BSC i Bonnie Elliot ASC z Diversity Committee w AMPAS. ~ Jolanta Dylewska

Wśród zaproszonych do Akademii znalazły się również: Aktorka Joanna Kulig, reżyserka Agnieszka Smoczyńska, montażystka Agnieszka Glińska, a także scenarzystka Ewa Piaskowska.

Fot. Robert Pałka

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.