Skip to content

Józefina Gocman Dicks

Udostępnij

Studentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, wydział Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. W trakcie studiów zrealizowała jako autorka zdjęć ponad 10 etiud fabularnych m.in: „ Doktor Faustus” reżyseria Anna Urbańczyk, „Sweet Home Czyżewo” (reż. Jakuba Radej). Najbardziej docenioną etiudą był „ Proch”, krótkometrażowy dokument (rok 2017) również w reżyserii Jakuba Radeja, który został nagrodzony na ponad 30 festiwalach. W tym samym roku stała się współautorką zdjęć do filmu „Ptaki Śpiewają w Kigali” w reżyserii Krzysztofa Krauze, Joanna Kos-Krauze, gdzie głównymi autorami zdjęć są Krzysztof Ptak oraz Wojciech Staroń. Jej samodzielnym debiutem fabularnym jest Niemiecki film pt. „Thomas der Hochspringer” w reżyserii Leri Matahha, który swoją międzynarodowa premierę miał na Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w 2020 roku. W tym samym roku zrealizowała zdjęcia do filmu fabularnego „Kolej na Miłość” (reż. Miguel J. Valez), produkcja polsko-kolumbijska. W 2022 na 75 Festiwalu w Locarno miał swoją premierę film „ Love Dog”, reżyseria Bianca Lucas, produkcja polsko-meksykańsko-amerykańską, ze zdjęciami Józefiny, zdobywając nagrodę specjalną w konkursie Best First Feature. Film prezentowany był również na festiwalach: Sarajevo Film Festival, Leed International Film Festival, Goa International Film Festival.

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11205626

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w