Skip to content

Mateusz Wajda

Udostępnij

Absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2006-2011, dyplom 2013). Wcześniej skończył studia licencjackie z fotografii na ASP w Poznaniu (dyplom 2007), oraz trzy lata etnografii i antropologii kulturowej na UW (2002-2005). Jego pełnometrażowym debiutem operatorskim jest film dokumentalnym „Hugo” (2017), a fabularnym „Nie cudzołóż i nie kradnij” (2022). Ponadto jako samodzielny operator zrealizował wiele filmów krótko i średniometrażowych oraz brał udział w projektach zbiorowych. Laureat Nagrody Specjalnej miesięcznika “Teatr” dla twórców spektaklu o unikalnej wartości artystycznej i humanistycznej “Wieloryb The Globe” w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatrze Starym w Lublinie.

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1144762

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w