Skip to content

Nominacje do Nagrody PSC

24 lutego 2019 roku zakończył się pierwszy etap głosowania członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych na najlepsze filmy biorące udział w konkursie na Nagrodę PSC 2019. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 20 filmów.
W wyniku głosowania w finałowej piątce znalazły się (kolejność alfabetyczna):

1. Ajka, zdjęcia Jolanta Dylewska

2. Fuga, zdjęcia Jakub Kijowski

3. Kamerdyner, zdjęcia Łukasz Gutt

4. Nina, zdjęcia Tomasz Naumiuk

5. Zimna wojna, zdjęcia Łukasz Żal

Głównego laureata konkursu poznamy podczas Gali Nagród PSC, która odbędzie się 9 marca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Podczas ceremonii zostaną wręczone także nagrody za film dokumentalny i odcinek serialu.

Członkowie Stowarzyszenia postanowili również uhonorować szczególnie zasłużone dla polskiej kinematografii osobistości. W 2019 roku Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości przyznano autorowi zdjęć Andrzejowi J. Jaroszewiczowi, natomiast Nagroda Specjalna PSC zostanie wręczona znakomitemu reżyserowi Januszowi Majewskiemu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.