Skip to content

NOMINACJE DO NAGRODY PSC 2020

Udostępnij

25 lutego 2020 roku zakończył się pierwszy etap głosowania członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych na najlepszy film fabularny. W kategorii „pełnometrażowy film fabularny” nominowano 5 tytułów:

  • „Boże ciało”, zdjęcia Piotr Sobociński
  • „Krew boga”, zdjęcia Jacek Podgórski
  • „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, zdjęcia Witold Płóciennik
  • „Obywatel Jones”,  zdjęcia Tomasz Naumiuk
  • „Pan T.”, zdjęcia Adam Bajerski

Zwycięzcę kategorii poznamy podczas Gali Nagród PSC, która odbędzie się 7 marca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas ceremonii zostaną wręczone także nagrody za film dokumentalny i odcinek serialu.

Członkowie Stowarzyszenia postanowili również uhonorować szczególnie zasłużone dla polskiej kinematografii osobistości. W 2020 roku Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości przyznano autorowi zdjęć Ryszardowi Lenczewskiemu, natomiast Nagroda Specjalna PSC zostanie wręczona znakomitemu reżyserowi Krzysztofowi Zanussiemu.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w