Skip to content

NAGRODY PSC 2020 rozdane!

W sobotę, 7 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego nagrodzony został Piotr Sobociński jr. za „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. Jest to druga Nagroda PSC dla tego operatora, po „Cichej nocy” w 2018 roku. Innymi nominowanymi w tej kategorii byli Jacek Podgórski za „Krew boga”, Witold Płóciennik za „Ikara. Legendę Mietka Kosza”, Tomasz Naumiuk za „Obywatela Jonesa” i Adam Bajerski za „Pana T.”.

Nagrodę PSC za film dokumentalny odebrał Paweł Dyllus za zdjęcia do autorskiego dokumentu „Dziwor”. To druga Nagroda PSF w jego karierze. Pierwszą otrzymał trzy lata temu za „Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Za zdjęcia do odcinku serialu nagrodzony został Tomasz Augustynek za pracę przy pierwszym odcinku trzeciego sezonu „Watahy”. Jest to jego pierwsza Nagroda PSC.

Członkowie Stowarzyszenia postanowili również uhonorować szczególnie zasłużone dla polskiej kinematografii osobistości. W 2020 roku Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości przyznano autorowi zdjęć Ryszardowi Lenczewskiemu, natomiast Nagroda Specjalna PSC trafiła do znakomitego reżysera Krzysztofa Zanussiego.

Uroczysta gala Nagród PSC odbyła się w auli Akademii Sztuk Pięknych Warszawie.

Partnerzy Gali PSC 2020: ARRI, ATM System, Canon/CPS, Heliograf, JBD, Panavision.

Wspierają Nas: 2K Konsorcjum Kancelarii Adwokackich Piotrowska-Mańko/Effort-Szczepaniak, FilmPRO, Legalna Kultura.

Sponsorzy nagród Gali PSC 2020: Creativetools, Sony.

Projekt Gala Rozdania Nagród PSC 2020 został dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.