Skip to content

Nowi członkowie PSC

Udostępnij

Podczas uroczystej Wigilii Operatorów, która odbyła się 16 grudnia 2017 roku, 4 autorów zdjęć wstąpiło do Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Wśród nowych członków PSC znaleźli się: Petro Aleksowski, Weronika Bilska, Cezary Stolecki i Jan Paweł Trzaska.

Petro Aleksowski – autor zdjęć i reżyser filmów dokumentalnych. W 1994 roku ukończył Zaoczne Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Realizował zdjęcia do takich filmów, jak Cześć Tereska (nominacja do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł) i Świnki w reżyserii Roberta Glińskiego, a także Pitbull. Niebezpieczne kobiety w reżyserii Patryka Vegi.


Weronika Bilska – autorka zdjęć. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2011 roku. Zrealizowała zdjęcia m.in. do Kampera w reżyserii Łukasza Grzegorzka i Fal w reżyserii Grzegorza Zaricznego. Jest laureatką licznych nagród, m.in. za zdjęcia do filmu dokumentalnego Więziktóry w 2016 roku znalazł się na oscarowej shortliście.


Cezary Stolecki – autor zdjęć. Zrealizował zdjęcia do głośnego Ataku Paniki w reżyserii Pawła Maślony. Otrzymał wiele nagród za swoją pracę na festiwalach filmów studenckich i młodego kina. Jako operator kamery pracował m.in. przy Karbali (zdj. Arkadiusz Tomiak) czy Ostatniej rodzinie (zdj. Kacper Fertacz).


Jan Paweł Trzaska – autor zdjęć. Za zdjęcia do pełnometrażowego filmu Gabriel otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinerockom w Los Angeles. Jest autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych (m.in. Przeżyć Afganistan).

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w