Skip to content

Nowi członkowie PSC

Udostępnij

Podczas uroczystej Wigilii Operatorów, która odbyła się 16 grudnia 2017 roku, 4 autorów zdjęć wstąpiło do Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Wśród nowych członków PSC znaleźli się: Petro Aleksowski, Weronika Bilska, Cezary Stolecki i Jan Paweł Trzaska.

Petro Aleksowski – autor zdjęć i reżyser filmów dokumentalnych. W 1994 roku ukończył Zaoczne Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Realizował zdjęcia do takich filmów, jak Cześć Tereska (nominacja do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł) i Świnki w reżyserii Roberta Glińskiego, a także Pitbull. Niebezpieczne kobiety w reżyserii Patryka Vegi.


Weronika Bilska – autorka zdjęć. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2011 roku. Zrealizowała zdjęcia m.in. do Kampera w reżyserii Łukasza Grzegorzka i Fal w reżyserii Grzegorza Zaricznego. Jest laureatką licznych nagród, m.in. za zdjęcia do filmu dokumentalnego Więziktóry w 2016 roku znalazł się na oscarowej shortliście.


Cezary Stolecki – autor zdjęć. Zrealizował zdjęcia do głośnego Ataku Paniki w reżyserii Pawła Maślony. Otrzymał wiele nagród za swoją pracę na festiwalach filmów studenckich i młodego kina. Jako operator kamery pracował m.in. przy Karbali (zdj. Arkadiusz Tomiak) czy Ostatniej rodzinie (zdj. Kacper Fertacz).


Jan Paweł Trzaska – autor zdjęć. Za zdjęcia do pełnometrażowego filmu Gabriel otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinerockom w Los Angeles. Jest autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych (m.in. Przeżyć Afganistan).

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk