Skip to content

Umowa z producentem – strategie negocjacji

Udostępnij

Już za chwilę rozpoczyna się Festiwal Camerimage – największe operatorskie święto. Serdecznie zapraszamy wszystkich Festiwalowiczów na seminarium pt. „Umowa z producentem – strategie negocjacji”, które PSC zorganizuje wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Pracowników Pionu Operatorskiego BVK i Magazynem „FilmPRO”.

W trakcie spotkania swoimi doświadczeniami z zakresu negocjacji umów podzielą się z uczestnikami m.in. autor zdjęć Arthur Reinhart PSC („Wenecja”, „Tristan i Izolda”, „Hatfields & McCoys”, „Żużel”), operator steadicamu Max Zaher BVK („Point Break – Na fali”, „Fritz Bauer kontra państwo”, „Beowulf”), mecenas Krzysztof Czyżewski (adwokat, ekspert i strategiczny doradca w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa mediów), Michael Neubauer (menedżer BVK, który pomaga rozwiązywać członkom BVK spory na linii autor zdjęć-producent) i inni.

Czy tego chcesz, czy nie – musisz podpisać umowę z producentem. Lepiej bądź do tego przygotowany/przygotowana!

Wszystko gotowe do zdjęć, zaraz rzucisz się w wir pracy, ale potrzebujesz jeszcze jednej rzeczy – umowy. Zanim ją podpiszesz, PRZECZYTAJ (tak, całą, nawet to, co drobnym druczkiem). Jeśli jej nie przeczytasz, ona niestety nie zniknie. ZROZUM JĄ (a przynajmniej się postaraj), SKONSULTUJ SIĘ z prawnikiem lub kimś, kto na pewno ją rozumie (albo przynajmniej podpisywał już podobną). SPRAWDŹ, jak umowa ma się do wcześniejszych ustaleń oraz do twoich potrzeb i wymagań.

Dzięki temu seminarium nauczysz się inteligentnego CZYTANIA umów, dostrzegania istotnych informacji (które często są ukryte) i wychwytywania braków. ZROZUMIESZ chociaż część tego cholernego prawniczego żargonu, co da ci podstawę do WALKI o to, co istotne.

Celem spotkania jest dostarczenie narzędzi młodym autorom zdjęć w postaci listy najważniejszych pytań, które trzeba zadać sobie podczas negocjowania umowy, a także uświadomienie, jakie kwestie podczas negocjowania warunków są istotne, a jakie nie.

Będziemy rozmawiać też o tym, co zrobić, gdy negocjacje się nie powiodą lub producent okaże się nieuczciwy.

Dwugodzinne seminarium odbędzie się TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM:

12 listopada 2017, g. 17.00, Opera Nova – Sala Seminaryjna (Centrum Kongresowe, 1 piętro)

Seminarium jest kontynuacją zeszłorocznego spotkania. Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego wydarzeniu, który został opublikowany w Magazynie “FilmPRO” nr 1(29)/2017. Poniżej PDF:

Twórca na rynku

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w