Skip to content

Nowi członkowie PSC

6 autorów zdjęć poszerzyło grono członków PSC podczas uroczystej Wigilii Operatorów, która odbyła się 20 grudnia 2014 roku.

Udostępnij

6 autorów zdjęć poszerzyło grono członków PSC podczas uroczystej Wigilii Operatorów, która odbyła się 20 grudnia 2014 roku.

Wśród nowo przyjętych znajdują się zarówno niezwykle doświadczeni operatorzy z bogatą filmografią, jak i młodzi twórcy, których pełnometrażowe debiuty fabularne można było oglądać na ekranach kin w tym roku. Z radością informujemy, że członkiem PSC został Bogdan Dziworski, wybitny autor zdjęć filmowych, laureat wielu nagród. Wśród pozostałych osób, które poszerzyły grono Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, znajdują się:

Michał Bukojemski – jako operator zrealizował zdjęcia do ponad 100 filmów dokumentalnych, 4 fabularnych seriali tv oraz 2 filmów fabularnych. Jest również wybitnym reżyserem filmów dokumentalnych.

Michał Dąbal – absolwent Wydziału Operatorskiego American Film Institute Conservatory w Los Angeles, autor zdjęć m.in. do filmu “New York Heartbeat”.

Kacper Fertacz – autor zdjęć m.in. do filmu “Hardkor Disko”, za który otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Złotą żabę w Konkursie Filmów Polskich podczas Festiwalu Camerimage.

Jerzy Palacz – członek Austriackiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, twórca obrazu m.in. do filmu “Shirley – wizje rzeczywistości”

Andrzej Wojciechowski – autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, a także m.in. do filmu  fabularnego “Zaślepiona” w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w