Skip to content

Nowy Zarząd PSC

Udostępnij

W kwietniu skończyła się czteroletnia kadencja dotychczasowego Zarządu Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych w składzie: Arek Tomiak (Przewodniczący), Łukasz Kośmicki (Wiceprzewodniczący), Adam Bajerski, Paweł Dyllus i Wojciech Staroń.

Podczas Walnego Zebrania Członków PSC, które odbyło się 25 kwietnia 2019 roku powołany został nowy Zarząd, do którego wybrano następujące osoby:
– Piotr Śliskowski (Przewodniczący)
– Jacek Petrycki (Wiceprzewodniczący)
– Paweł Dyllus
– Bartosz Piotrowski

– Witold Płóciennik

Serdecznie dziękujemy dotychczasowemu Zarządowi za cztery lata owocnej działalności i gratulujemy nowym członkom!

Piotr Śliskowski
Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi w 1990 roku. Jest autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, seriali i filmów fabularnych. Współpracował m.in. z Ryszardem Bugajskim („Generał Nil”, 2009), Feliksem Falkiem („Joanna”, 2010), Janem Hryniakiem („Trick”, 2010), Waldemarem Krzystkiem („80 milionów”, 2011), Piotrem Trzaskalskim („Mistrz”, 2005; „Mój rower”, 2012), Davidem Blairem („Hurricane”, 2018) czy Michałem Rosą („Piłsudski”, 2019). Na Festiwalu Camerimage otrzymał wyróżnienie w Konkursie Filmów Polskich za film „Mistrz” (2005), a także był nominowany do „Złotej Żaby” w Konkursie Głównym za film „Mój rower” (2012).

Jacek Petrycki
Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi w 1970 roku. Jest autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, fabularnych i teatrów telewizji. Realizował zdjęcia m.in. do filmów Krzysztofa Kieślowskiego („Amator”, 1979; „Bez końca”, 1984), Agnieszki Holland („Aktorzy prowincjonalni”, 1978; „Kobieta samotna”, 1981; „Europa, Europa”, 1990), Marcela Łozińskiego („Jak żyć”, 1977; „89 mm od Europy”, 1993) czy Antoniego Krauzego („Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł“, 2011). Za swoją pracę otrzymał wiele nagród i nominacji , m.in. Nagrodę BAFTA („The Betrayed”, 1996), „Złotą Żabę” w Konkursie Filmów Polskich Camerimage („Boisko bezdomnych”), nominację do „Orłów” („Człowiek wózków”, „Boisko bezdomnych”, „Julia wraca do domu”) czy nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej („Podróż ku słońcu”, 1999).

Paweł Dyllus
Ukończył Realizację Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem zdjęć do kilkunastu fabuł krótko- i pełnometrażowych oraz dokumentów. Laureat prestiżowych nagród, m.in. „Złotej Kijanki” i Wyróżnienia Specjalnego Panavision na Festiwalu Camerimage za zdjęcia do „Sezonu na kaczki” Julii Ruszkiewicz. Film „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy przyniósł mu nominację do Nagrody PSC 2014. Jest laureatem Nagrody PSC 2017 za zdjęcia do filmu „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.

Bartosz Piotrowski
Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych („Moja nowa droga”, „Big Love”, „Spitsbergen”), seriali telewizyjnych, teledysków i reklam.

Witold Płóciennik
Ukończył PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w 1995 roku. Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, seriali telewizyjnych i teledysków. Realizował zdjęcia m.in. do „Całej zimy bez ognia” (2004) i „Wymyku” (2011) w reżyserii Grega Zglińskiego, „Carte Blanche” (2015) Jacka Lusińskiego , „Za niebieskimi drzwiami” (2016) Mariusza Paleja, „Prostej historii o morderstwie” (2016) Arkadiusza Jakubika czy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (2019) Macieja Pieprzycy. Otrzymał nagrodę za zdjęcia na festiwalach m.in. w Sopocie, Warszawie, Birmingham czy Vancouver.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w