Skip to content

ZGŁOSZENIA DO NAGRÓD PSC 2020

Udostępnij

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń do Nagród PSC, który potrwa do 2 lutego 2020 r. (włącznie).

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz drugi również autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu.

Prawo do głosowania na Nagrodę PSC w każdej kategorii mają tylko i wyłącznie autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu, ale zgłoszenia mogą dotyczyć wszystkich twórców obrazu filmowego, zgodnie z regulaminem. Nie trzeba być członkiem PSC, aby brać udział w konkursie.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach), jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć – samodzielnie lub za pośrednictwem producenta lub agenta.

Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres  monika@psc.pl. Powinno zawierać informacje na temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery, informacje o producencie, dane kontaktowe, a także link do filmu. Dla ułatwienia przygotowaliśmy formularz zgłoszenia – prosimy o kontakt mailowy.

Podstawowe zasady zgłoszeń:

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku
2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku
3. Zagraniczny film ze zdjęciami członka PSC, który nie miał polskiej, komercyjnej dystrybucji kinowej, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

FILM DOKUMENTALNY

Do konkursu może być zgłoszony:

  1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.
  2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski serial, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).
2. Zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC: http://psc.pl/nagroda_psc/regulamin/

HARMONOGRAM NAGRODY
do 2 lutego
 – zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali
5 lutego – przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii i rozpoczniemy głosowania
26 lutego – ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”. Głosowanie na filmy dokumentalne i seriale ma charakter jednoetapowy
7 marca – Gala Wręczenia Nagród

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych ogłosimy wkrótce.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk