Skip to content

PSC i “FilmPRO” z nominacją do Nagród PISF!

Wspaniała wiadomość: warsztaty PSC i FilmPRO zostały nominowane do Nagrody PISF!

W 2017 roku Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC i Fundacja „FilmPRO” zorganizowały 7 warsztatów operatorskich prowadzonych przez czołowych polskich twórców: Bogdana Dziworskiego, Marcina Koszałkę, Tomasza Naumiuka i Arkadiusza Tomiaka. Wydarzenia zgromadziły łącznie ponad trzystu uczestników z całej Polski. Warsztaty odbyły się w Warszawie (styczeń, czerwiec, lipiec), Krakowie (czerwiec), Mielnie (czerwiec), Gdyni (wrzesień) i we Wrocławiu (listopad).

Warsztaty mają na cel
u odkrywanie tajemnic sztuki operatorskiej oraz poznawanie nowego sprzętu filmowego dostępnego na rynku. Są skierowane do studentów, młodych filmowców, ale także do doświadczonych operatorów. Dzięki współpracy z czołowymi producentami sprzętu filmowego (m.in. Angenieux, Arri, Canon, Leica, RED, Sony, Panasonic, Panavision) uczestnicy warsztatów mają kontakt z najnowszymi technologiami, które dopiero wchodzą na rynek (często są to prototypowe urządzenia).

Warsztaty stają się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między autorami zdjęć, młodymi filmowcami, studentami oraz komercyjnymi firmami i instytucjami z sektora audiowizualnego. Jest to koalicja ponad podziałami niezbędna w dobie błyskawicznie zmieniającej się technologii. Dzięki warsztatom twórcy mogą bezpiecznie przetestować najnowsze narzędzia w warunkach planu filmowego, a także w procesie postprodukcji (większość warsztatów ma część poświęconą korekcji koloru w zrealizowanym materiale). Dzięki warsztatom poznajemy słabe i mocne strony poszczególnych narzędzi filmowych, a także dowiadujemy się, w jaki sposób można wykorzystać je przy profesjonalnej realizacji filmowej. Rozpoznanie możliwości poszczególnego sprzętu filmowego ma na celu poszerzanie palety środków wyrazowych, a także obronę rzemiosła filmowego wysokiej jakości.

Zespół PSC i FilmPRO dziękuje kapitule Nagrody za to wyróżnienie. Szczególne podziękowania kierujemy do uczestników warsztatów, prowadzących autorów zdjęć, a także wszystkich firm partnerskich, które wsparły organizację warsztatów!

[envira-gallery id=”2968″]

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.