Skip to content

Spotkanie z Łukaszem Żalem

23 czerwca 2015 roku (wtorek) o godzinie 16 w Kinie Alternatywa odbędzie się spotkanie z Łukaszem Żalem PSC, w trakcie którego opowie on o pracy nad filmem, współpracy z reżyserem i wspólnych poszukiwaniach, o radościach, wyzwaniach, trudnościach oraz błędach w pracy operatora. Spotkanie połączone będzie z pokazem fotosów i fragmentów filmów.

Łukasz Żal

Nominowany do Oscara, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za film „Ida”, jeden z najwybitniejszych młodych polskich operatorów. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Dokument „Joanna” (reż. Aneta Kopacz) ze zdjęciami jego autorstwa był nominowany do Oscara, a „Paparazzi” (reż. Piotr Bernaś) do Europejskiej Nagrody Filmowej. Za „Idę” Pawła Pawlikowskiego otrzymał m.in. Nagrodę PSC 2014, „Złotą Żabę” na festiwalu Camerimage (2013), był nominowany do Brytyjskich Nagród Filmowych BAFTA. Jego najnowszym filmem jest „Intruz” (reż. Magnus von Horn), którego premiera odbyła się podczas tegorocznego MFF w Cannes. Niedawno zakończył zdjęcia do filmu fabularnego „Na granicy” (reż. Wojciech Kasperski).

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.