Skip to content

Spotkanie z Piotrem Sobocińskim Jr.

Rola zdjęć w budowaniu narracji filmowej – spotkanie z Piotrem Sobocińskim Jrem, laureatem Nagrody PSC 2015 za zdjęcia do filmu „Bogowie”.

27.06 | po seansie filmu “Bogowie” o 15.30 | kino Kryterium | Koszalin | Festiwal “Młodzi i Film”
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC i Magazyn „FilmPRO” zapraszają na spotkanie pt. „Rola zdjęć w budowaniu narracji filmowej”. Po projekcji filmu „Bogowie” Piotr Sobociński Jr. opowie, na czym polega praca autora zdjęć od procesu dokumentacji aż do efektu końcowego w postaci gotowego filmu na ekranie kinowym. Przed jakimi wyzwaniami staje autor zdjęć, jaka jest jego rola na każdym z etapów powstawania dzieła filmowego, jak przebiega jego współpraca z reżyserem, aktorami i innymi członkami ekipy filmowej, w jaki sposób zdjęcia powinny służyć filmowi i opowiadanej historii? Piotr Sobociński spróbuje odpowiedzieć na te pytania na przykładzie poszczególnych fragmentów filmu oraz materiałów zdjęciowych z planu.  

Piotr Sobociński Jr. urodził się 3 listopada 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jego etiuda studencka „Zima” została nagrodzona „Złotą Kijanką” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Jako autor zdjęć współpracował m.in. z Wojciechem Smarzowskim („Róża”, „Drogówka”), Ryszardem Bugajskim („Układ zamknięty”), Łukaszem Palkowskim („Bogowie”) czy Urszulą Antoniak („Strefa nagości). Za swoją pracę był wielokrotnie nominowany do Nagrody PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) i „Orła” (Polska Nagroda Filmowa). Obydwie nagrody otrzymał za zdjęcia do „Bogów”. Obecnie pracuje nad najnowszym filmem Wojciecha Smarzowskiego – „Wołyń”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.