Skip to content

Sylwester Adamski

Udostępnij

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk muzycznych i telewizyjnych. Założyciel firmy HELIOGRAF  ( w 1990 r. ).

Przez wiele lat wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, współpracownik Wydziału Operatorskiego i Realizacji telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, Szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie. Współpracownik  zespołu redakcyjnego pisma „FILMPRO”.

Członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego  oraz ICLS International Cinema Lighting Society. Od roku 2023 członek honorowy Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC.

www.heliograf.pl

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.