Skip to content

System oświetlenia PanAura

PanAura to system pięknego oświetlenia wypełniającego oparty na wyjątkowo lekkiej oprawie DLHPA, zawierającej dwa całkowicie niezależnie włączane i ściemniane źródła światła z oddzielnymi statecznikami elektronicznymi DEB400DT i z szklaną osłoną zatrzymującą promieniowanie UV. Stateczniki można mocować za pomocą specjalnych uchwytów na statywie lampy, zapewniając jej najlepszą możliwą stabilność bez dodatkowych obciążników.

Szeroki na 7 stóp softboks jest dostępny z trzema różnymi dyfuzorami i siatką 40°. Jego głębokość wynosi zaledwie 60 cm, co zapewnia ogromną oszczędność przestrzeni w porównaniu z innymi, aktualnie dostępnymi rozwiązaniami. Dzięki temu system nadaje się do stosowania nawet w ciasnych pomieszczeniach.

Panura2

Więcej światła

Ilość światła w części centralnej jest o 140 procent większa w porównaniu z lampą żarową 5000 W z soczewką Fresnela i softboksem Chimera, przy poborze mocy wynoszącym zaledwie 1150 W.

Ilość światła na obwodzie jest o 250 procent większa w porównaniu z lampą żarową 5000 W z soczewką Fresnela i softboksem Chimera, przy poborze mocy wynoszącym zaledwie 1150 W.

PanAura wypada również lepiej w porównaniu z softboksem Chimera umieszczonym na lampie studyjnej HMI 2,5 kW – więcej światła przy mniejszym zużyciu prądu (1150 W).

Mniejsza emisja ciepła

System PanAura nie tylko zużywa mniej prądu (1150 W zamiast 5000 W), ale również nie nagrzewa tak bardzo otoczenia, a to oznacza dodatkowe oszczędności na klimatyzacji.

Wymiary

W przypadku dużych, bogatych studiów wielkość, wydajność, pobór mocy i emisja ciepła mogą nie odgrywać istotnej roli.
Z kolei w ciasnych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni i głębokość softboksu decyduje o tym czy da się go w ogóle zastosować, a temperatura otoczenia wpływa na jakość pracy i koszty produkcji, zastosowanie oświetlenia typu PanAura może być idealnym rozwiązaniem.

Panura

Najważniejsza zaleta

…to jakość światła – naprawdę miękkie światło wypełniające.

We wrześniu 2010 roku model Dedolight PanAura7 otrzymał nagrodę CINEC AWARD.

www.sklep.studiotech.pl

Opis na stronie producenta

(jęz. ang.): PanAura7.pdf

Dedolight przedstawia PanAurę7:

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.