Skip to content

Warsztaty operatorskie ASC-PSC

Emotional Lighting ASC – PSC Workshop

Amerykańskie i Polskie Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych w dniach 5-9 marca zorganizują warsztaty z udziałem światowej sławy autorów zdjęć:

Philippe Rousselot ASC, AFC (Rzeka życia – OSCAR za zdjęcia)
Shelly Johnson ASC (Captain America, Park Jurajski III)
Jacek Laskus ASC, PSC (Wybuchowa rodzinka, Arytmetyka diabła)
Jerzy Zieliński ASC, PSC (Plac Waszyngtona, Dreszcze)
Radek Ładczuk PSC (Babadook, Jesteś Bogiem)
Arek Tomiak PSC (Obława, Karbala)

W ciągu pierwszych czterech dni autorzy zdjęć filmowych wraz z młodymi reżyserami realizować będą sceny aktorskie w dekoracjach filmowych. Każdego dnia jedna scena będzie filmowana dwukrotnie – raz przez amerykańskiego i raz przez polskiego autora zdjęć.

Celem masterclassu jest zaprezentowanie odmiennych rozwiązań i wyborów artystycznych w zakresie wykorzystanych środków. Autorzy zdjęć będą dyskutować z reżyserami i uczestnikami o swoich decyzjach związanych z oświetleniem, wyborem optyki i ruchem kamery. Bardzo ważnym elementem warsztatów będzie współpraca między reżyserem i autorem zdjęć filmowych, dlatego wydarzenie jest kierowane do młodych reżyserów i operatorów.

Piątego dnia w profesjonalnym kinie referencyjnym (Di AERO Theater) odbędzie się analiza i korekcja barwna zmontowanych materiałów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.