Skip to content

Wizualna ciągłość obrazu

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Witold Sobociński. Wizualna ciągłość obrazu", której otwarcie nastąpi 8 października o godz. 17.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. PSC jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Udostępnij

“Witold Sobociński. Wizualna ciągłość obrazu” to wystawa poświęcona jednemu z najwybitniejszych i najbardziej cenionych na świecie autorów zdjęć filmowych. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 8 października o godz. 17.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi przy pl. Zwycięstwa 1. Będzie ono połączone z promocją albumu poświęconego twórczości Witolda Sobocińskiego o tym samym tytule.

Dzięki współpracy z samym twórcą, który specjalnie dla Muzeum Kinematografii otworzył swoje prywatne archiwum, na wystawie będzie można zobaczyć wyłącznie oryginalne materiały archiwalne, w tym werki, fotosy, plakaty do 12 filmów, wybranych przez Witolda Sobocińskiego, dlatego, że jest z nich najbardziej dumny.

Na ekspozycji znajdzie się również sprzęt filmowy, którego używał Witold Sobociński, oraz niespodzianka związana z miłością artysty do muzyki jazzowej. Całość dopełnią zarejestrowane wywiady z wybitnymi twórcami filmowymi oraz wypowiedzi samego Sobocińskiego.

Ekspozycja będzie czynna do 30 listopada 2015 roku.

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk