Skip to content

Warsztaty operatorskie z Arkiem Tomiakiem

W ramach projektu „Mistrzowskie warsztaty zawodów filmowych” Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu organizuje w dniach 20-21 października bezpłatne warsztaty operatorskie z Arkadiuszem Tomiakiem – jednym z najlepszych i najbardziej utalentowanych polskich operatorów, przewodniczącym PSC. Zajęcia będą okazją do zdobycia cennej praktyki na planie filmowym pod okiem profesjonalisty, a także wiedzy teoretycznej z dziedziny sztuki operatorskiej.

baner_warsztaty Tomiak_m
Projekt „Mistrzowskie warsztaty zawodów filmowych” to cykl spotkań, dotyczących zawodów związanych z produkcją filmową i telewizyjną, prowadzonych przez osoby doświadczone, uznane, wyróżniające się bogatym dorobkiem artystycznym. Inicjatywa realizowana jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bezpłatne warsztaty skierowane będą do młodych twórców, studentów, osób zainteresowanych kinematografią lub związanych już z branżą.

W ramach projektu odbyły się już warsztaty reżyserskie z Kazimierzem Kutzem. W dniach 20-21 października 2015 r. organizowane będą warsztaty operatorskie z Arkadiuszem Tomiakiem – jednym z najlepszych polskich operatorów, laureatem licznych nagród, autorem zdjęć do takich filmów jak „Cisza”, „Daleko od okna”, „Dziewczyna z szafy”, „Obława”, „Karbala”, a także seriali m.in. „Oficera” i „Bez tajemnic”. Dwudniowe zajęcia składać się będą z części praktycznej, podczas której uczestnicy zdobywać będą wiedzę na planie zdjęciowym oraz części teoretycznej, obejmującej m.in. takie zagadnienia jak podstawy oświetlenia planu filmowego czy świadome użycie ogniskowych obiektywu. Przewidziana jest również projekcja filmu „Obława”, poprzedzona wspomnieniami operatora z planu.
 
Zgłoszenia można przesyłać do 16 października 2015 r. poprzez formularz dostępny na stronie: http://filmstudioceta.pl/pl/warsztaty-2/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.