Skip to content

Zgłoszenia do Nagród PSC 2019

21 stycznia rozpoczyna się nabór zgłoszeń do Nagród PSC 2019, który potrwa do 3 lutego (włącznie).

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz siódmy uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego. W poprzednich latach laureatami byli: Arkadiusz Tomiak (dwukrotnie – za zdjęcia do „Obławy” i „Karbali”), Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski („Ida”), Piotr Sobociński jr („Bogowie”), Paweł Dyllus („Jestem mordercą”) i „Wojciech Staroń” („Świt”).

Po raz pierwszy w historii zostaną przyznane Nagrody PSC w kategoriach: film dokumentalny i odcinek serialu fabularnego. Poszerzenie formuły nagrody wynika z tego, że PSC chce uhonorować pracę autorów zdjęć nie tylko na polu filmu fabularnego. Niejednokrotnie wkład artystyczny operatora w powstanie filmu dokumentalnego czy serialu fabularnego jest ogromny. Nagroda PSC ma na celu wyróżnienie takiego wkładu, a także promocję sztuki tworzenia obrazu filmowego.

Prawo do głosowania na Nagrodę PSC w każdej kategorii mają tylko i wyłącznie autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu. W chwili obecnej PSC zrzesza ponad 90 członków, wśród których znajdują się laureaci wielu prestiżowych nagród oraz festiwali, wykładowcy szkół filmowych, twórcy, którzy reprezentują najwyższy światowy poziom zawodu autora zdjęć.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach) jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć – samodzielnie albo za pośrednictwem producenta lub agenta. Nie trzeba być członkiem PSC, aby brać udział w konkursie.

Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres sekretarz@psc.pl

Zgłoszenie powinno zawierać informacje na temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery, a także link do filmu.

Podstawowe zasady zgłoszeń

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku
2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku
3. Zagraniczny film ze zdjęciami członka PSC, który nie miał polskiej, komercyjnej dystrybucji kinowej, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

FILM DOKUMENTALNY
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku lub miał w 2018 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku lub miał w 2018 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski serial, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).
2. Zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC: http://psc.pl/nagroda_psc/regulamin/

HARMONOGRAM NAGRODY
do 3 lutego – zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali
4 lutego – przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii i rozpoczęcie głosowania
25 lutego – ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”
9 marca – Gala Wręczenia Nagród

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych ogłosimy wkrótce.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.