Skip to content

“Ida” z nominacją do ASC Spotlight Award!

 

Zdjęcia do “Idy” autorstwa Łukasza Żala PSC i Ryszarda Lenczewskiego PSC zostały nominowane do nagrody ASC Spotlight Award. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali 1 lutego 2014 roku w Hollywood.

ASC Spotlight Award to nowa nagroda ASC – Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych – która ma na celu promocję filmów o wysokich walorach estetycznych, które prawdpodobnie nie będą miały szerokiej dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych.

Wśród trzech nominowanych filmów obok “Idy” znalazły się również francuski “Renoir” ze zdjęciami Ping Bin Lee oraz francusko-niemiecko-szwajcarska koprodukcja “Zimowi nomadowie” ze zdjęciami Camille Cottagnoud. Ciekawostką jest to, że podczas Camerimage 2013 “Ida” zdobyła Złotą Żabę za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego w Konkursie Głównym, zaś “Zimowi nomadowie” otrzymali Złotą Żabę za najlepsze zdjęcia w Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych.

Pokazy wszystkich nominowanych filmów dla członków ASC odbędą się w ASC Clubhouse w Hollywood w dniu 11 stycznia 2014 roku. Ci z nich, którzy będą chcieli oddać swój głos, są zobowiązani do obejrzenia wszystkich trzech filmów.

Ta nominacja jest kolejnym sukcesem “Idy”, a także wielkim wyróżnieniem dla polskiej sztuki operatorskiej. Przy tej okazji warto wspomnieć, że “Ida” jest jednym z trzynastu filmów, które walczą o Nagrodę PSC 2014 za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego.

Poniżej zamieszczamy linki do materiałów z planu, w których można posłuchać wypowiedzi Łukasza Żala na temat strony wizualnej filmu, a także do zdjęć Ryszarda Lenczewskiego, które powstały w trakcie dokumentacji.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.