Skip to content

Ita Zbroniec-Zajt

Udostępnij

Absolwentka PWSFTViT Wydziału Operatorskiego w Łodzi. Członkini Szwedzkiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Jako autorka zdjęć pracowała m. in. przy filmach: „Kobieta na dachu” reż. Anna Jadowska, „Siostry” reż. Jenifer Malmqvist, „Alma” reż. Kristin Johanessdottir, „Sezon” reż. John Skoog, “I oddychaj normalnie” reż. Isold Uggadottir.

Laureatka wielu nagród, m. in.: Nagroda im. Svena Nykvista za zdjęcia do filmu Sezon, Nagroda Szwedzkiej Akademii Filmowej Złoty Żuk za najlepsze zdjęcia roku 2016 za film The Yard, Nagroda za najlepsze zdjęcia na Uppsala International Short Film Festival za film Refugee 532, Złoty Jantar za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie za film Małe Stłuczki.

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1177238

fot. Bartosz Mrozowski/KnD

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w