Skip to content

Krystian Matysek

Udostępnij

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego. Jako reżyser został laureatem ponad 50 nagród na festiwalach międzynarodowych, w tym 11 GRAND PRIX, nominowany do Golden Gate w San Francisco i EcoMove w Berlinie.
W 2016 – otrzymał “GREEN OSCARS” PANDA AWARDS na WILDSCREEN w Bristolu – Wielka Brytania w kategorii “PEOPLE AND NATURE AWARD” za film “Łowcy miodu”. Jest to najważniejsza światowa nagroda w dziedzinie Wildlife & Environmental. W 2014 otrzymał prestiżowe nagrody za film “Sekrety miłości” na Chicago International Film Festival – Silver Plaque Awards oraz New York FestivalsBronze World Medal/ Social Issues.

Jako autor zdjęć realizował zdjęcia do dwóch Brytyjskich filmów dla RSPB -The Royal Society for the Protection of Birds : BORN TO FLY – 2011, CRANE COUNTRY2010 i dla TV France / Canal+ LE BISON D’EUROPE, COLOSSE DE LA FORET- 2022 Reż. Jerome Segur.

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1133574

 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Członkowie honorowi PSC

Sylwester Adamski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja oświetleniowa i układy optyczne. W latach 70. I 80. Pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizji Polskiej . Reżyser światła widowisk