Skip to content

Zgłoszenia do Nagród PSC 2021

Udostępnij

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń do Nagród PSC, który potrwa do 26-ego lutego 2021 r. (włącznie).

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz trzeci autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu.

Prawo do głosowania na Nagrodę PSC w każdej kategorii mają autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu, ale zgłoszenia mogą dotyczyć wszystkich twórców obrazu filmowego, zgodnie z regulaminem. Nie trzeba być członkiem PSC, aby brać udział w konkursie.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach), jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć – samodzielnie lub za pośrednictwem producenta.

Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres marta.chabros@psc.pl . Powinno zawierać informacje na temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery, informacje o producencie, dane kontaktowe, a także link do filmu. Dla ułatwienia przygotowaliśmy formularz zgłoszenia – prosimy o kontakt mailowy.

Podstawowe zasady zgłoszeń:

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY

Do konkursu może być zgłoszony:

 1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.
  2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.
 2. Zagraniczny film ze zdjęciami członka PSC, który nie miał polskiej, komercyjnej dystrybucji kinowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

Istnieje możliwość zabezpieczenia filmów fabularnych zgłaszanych do Nagrody PSC w kategorii pełnometrażowy film fabularny. Na potrzeby zabezpieczenia zostanie uruchomiona specjalnie przygotowana platforma.

FILM DOKUMENTALNY

Do konkursu może być zgłoszony:

 1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku lub miał w 2020 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.
 2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku lub miał w 2020 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU

Do konkursu może być zgłoszony:

 1. Polski serial, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych platform streamingowych (np. Netflix, HBOGO itd.).
 2. Zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych platform streamingowych (np. Netflix, HBOGO itd.).

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC: http://psc.pl/nagroda_psc/regulamin/

HARMONOGRAM NAGRODY:

 • 15.01.2021 – 26.02.2021– Zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali
 • 27.02.2021– Przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii
 • 01.03.2021 – 12.03.2021 – Głosowanie
 • 13.03.2021 – Ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”
 • 15.03.2021 – 24.03.2021 – II Tura głosowania w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”
 • 27.03.2021 – Gala Wręczenia Nagród

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych ogłosimy wkrótce.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Aktualności

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.

Aktualności

Tomasz Augustynek „Znachor” Nominacja do Nagrody PSC

Nominacja do Nagrody PSC w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny” za zdjęcia do filmu „Znachor” Tomasz Augustynek Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w