W czerwcu 2015 roku skończyła się czteroletnia kadencja dotychczasowego Zarządu PSC w składzie: Jerzy Zieliński (który zastąpił na stanowisku Przewodniczącego zmarłego w 2012 roku Dariusza Kuca), Piotr Wojtowicz (Wiceprzewodniczący), Wit Dąbal, Jarosław Szoda i Marek Traskowski.
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych powołało nowy Zarząd, do którego wybrano następujące osoby:
Arkadiusz Tomiak – Przewodniczący
Łukasz Kośmicki – Wiceprzewodniczący
Adam Bajerski
Paweł Dyllus
Wojciech Staroń
Poniżej prezentujemy noty biograficzne członków nowego Zarządu PSC.
Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1992). Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Współzałożyciel firmy producenckiej Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników oraz właściciel firmy Adam Production. Jest autorem zdjęć do filmów Andrzeja Jakimowskiego – “Zmruż oczy” (2003), “Sztuczki” (2007) i “Imagine” (2012) – za które był wielokrotnie nagradzany, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy na Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Był nominowany do Nagrody PSC 2014 za zdjęcia do “Imagine”. Współpracował m.in. z Krzysztofem Zanussim (“Serce na dłoni”, 2008) i Januszem Majewskim (“Mała matura 1947”, 2010; “Excentrycy”, 2015).
Ukończył Realizację Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem zdjęć do kilkunastu fabuł krótko- i pełnometrażowych oraz dokumentów. Laureat prestiżowych nagród, m.in. „Złotej Kijanki” i Wyróżnienia Specjalnego Panavision na Festiwalu Camerimage za zdjęcia do “Sezonu na kaczki” Julii Ruszkiewicz. Film “Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy przyniósł mu nominację do Nagrody PSC 2014. Wśród jego ostatnich projektów znajdują się m.in. filmy fabularne – ormiański “Bari Luys” oraz indyjski “Mirziya” – a także fabularyzowany dokument w reżyserii Bogdana Dziworskiego pt. “Plus minus, czyli podróże muchy na wschód”.
Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi (1993). Jako autor zdjęć debiutował w 1996 roku filmem “Gry uliczne” w reżyserii Krzysztofa Krauzego. W tym samym roku współpracował z Filipem Bajonem przy filmie “Poznań 56”. Za oba obrazy otrzymał nagrodę za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tworzył warstwę wizualną filmów “Gniew” (1997), “Billboard” (1998), “Sezon na leszcza” (2000) i “Haker” (2002). Jest cenionym reżyserem i operatorem filmów reklamowych, a także scenarzystą. Za napisany wspólnie z Wojciechem Smarzowskim scenariusz “Domu złego” otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”.
Ukończył Wydział Operatorski PWSFiTV w Łodzi w 1996 roku. Jest autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych i dokumentalnych, a także reżyserem filmów dokumentalnych. Jego dokument “Syberyjska lekcja” (1998) otrzymał “Srebrnego Lajkonika” na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jako autor zdjęć debiutował “Placem Zbawiciela” (2005) nagrodzonym za zdjęcia na Festiwalu Camerimage. W 2011 roku otrzymał „Srebrnego Niedźwiedzia” na Festiwalu Filmowym w Berlinie za zdjęcia do argentyńskiego filmu “Nagroda”. Wyreżyserowana przez niego dokumentalna “Argentyńska lekcja” była nagradzana na Camerimage, Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także we Florencji, Guangzhou, Lipsku, Mińsku, Batumi, Chicago, Kijowie, Montrealu, Padwie, Skopje i Wiedniu. Wspólnie z Krzysztofem Ptakiem PSC odpowiadał za stronę wizualną “Papuszy” (2013, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), za którą otrzymali „Bronze Camera 300” na Festiwalu Operatorów Filmowych “Manaki Brothers” w Bitoli, Polską Nagrodę Filmową “Orzeł”, a także nominację do Nagrody PSC 2014.
Ukończył PWSFiTV w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w 1995 roku. Jest autorem zdjęć do krótkich metraży, filmów dokumentalnych, teatrów telewizji, seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Współpracował m.in. z Janem Jakubem Kolskim (“Daleko od okna”, 2000), Michałem Rosą (“Cisza”, 2001), Ryszardem Brylskim (“Żurek”, 2003), Konradem Niewolskim (“Symetria”, 2003 i “Palimpsest”, 2006), Januszem Kamińskim (“Hania”, 2007), Feliksem Falkiem (“Enen”, 2009), Juliuszem Machulskim (“Kołysanka”, 2010), Adrianem Pankiem (“Daas”, 2011), Marcinem Krzyształowiczem (“Obława”, 2012), Bodo Koxem (“Dziewczyna z szafy”, 2012) czy Waldemarem Krzystkiem (“Fotograf”, 2014). Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody PSC 2013 za zdjęcia do “Obławy”. Ponadto był nagradzany Polską Nagrodą Filmową “Orzeł”, a także na Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych.