Skip to content

ZGŁOSZENIA DO NAGRÓD PSC 2020

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń do Nagród PSC, który potrwa do 2 lutego 2020 r. (włącznie).

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz drugi również autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu.

Prawo do głosowania na Nagrodę PSC w każdej kategorii mają tylko i wyłącznie autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu, ale zgłoszenia mogą dotyczyć wszystkich twórców obrazu filmowego, zgodnie z regulaminem. Nie trzeba być członkiem PSC, aby brać udział w konkursie.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach), jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć – samodzielnie lub za pośrednictwem producenta lub agenta.

Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres  monika@psc.pl. Powinno zawierać informacje na temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery, informacje o producencie, dane kontaktowe, a także link do filmu. Dla ułatwienia przygotowaliśmy formularz zgłoszenia – prosimy o kontakt mailowy.

Podstawowe zasady zgłoszeń:

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku
2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku
3. Zagraniczny film ze zdjęciami członka PSC, który nie miał polskiej, komercyjnej dystrybucji kinowej, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

FILM DOKUMENTALNY

Do konkursu może być zgłoszony:

  1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.
  2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski serial, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).
2. Zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych (np. Netflix, Showmax itd.).

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC: http://psc.pl/nagroda_psc/regulamin/

HARMONOGRAM NAGRODY
do 2 lutego
 – zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali
5 lutego – przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii i rozpoczniemy głosowania
26 lutego – ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”. Głosowanie na filmy dokumentalne i seriale ma charakter jednoetapowy
7 marca – Gala Wręczenia Nagród

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych ogłosimy wkrótce.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Newsy

Czytaj dalej

Arek Tomiak – Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, wybitnego autora zdjęć Arka Tomiaka, która wydarzyła się w drodze do Koszalina na jego ukochany

Laureaci Nagród PSC 2024

W sobotę, 23 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorek i  Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach.